آدم‌ها 1

خوشبختی همیشه حسادت برانگیز بوده است.

ما آدم‌ها از خوشبختی آدم‌هایی که خوشی‌ها و لذت‌هایشان را قاب می‌گیرند و به همه نشان می‌دهند می‌ترسیم. از آن‌ها بدمان می‌آید. دوستشان نداریم.

ما تلاش می‌کنیم با همه زورمان خراب کنیم...

چون نمی‌توانیم. نمی‌توانیم از زندگی لذت ببریم. نمی‌خواهیم زندگی‌ کردن را، لذت بردن را، یاد بگیریم و بیاموزیم.

کسانی که خوشبختی‌هایشان را عرضه می‌کنند، آموزگاران درس «زندگی»‌اند.

و اغلب آدم‌ها، شاگردهای خوبی برای این آموزگاران و کلاس زندگی نیستند.

آدم‌ها همیشه در کمین می‌نشینند تا از آموزگاران دوران خود دستاویزی پیدا کنند... آتو بگیرند و بعد با همه بی‌رحمی آن را را دستمایه‌ای برای اثبات تهمت‌ها، کینه‌ها و نیش‌هایشان قرار دهند.

باید برای خوشبخت بودن ابتدا بزرگ شد.

ما کودکانی بیش نیستیم.

کسانی هستیم که از خوشی دیگران خوش نیستم و ناخوشی‌هایشان مایه خنک شدن سوختگی‌هایی است که هیچ‌گاه درمانشان نخواهیم کرد.

ما آدم‌ها، گاهی آنچنان نمی‌دانیم که دل عالم از عمق وجود برایمان می‌سوزد...

ما موجودات ترحم‌انگیزی هستیم.

 

5 آبان ماه 1393

/ 1 نظر / 52 بازدید
دوستدار اسلام

سلام قولا من رب رحیم به دنبال درخواست بسیار مهم دکتر رحیم پور ازغدی برای برگزاری کرسیه های آزاد اندیشی اقتصاد در نماز جمعه ی تهران، و عدم همکاری مسئولین ذیربط بدلیل فشارهای وارده از سوی اقتصاد دانان غیر اسلامی در داخل کشور، از شما وبلاگ نویس عزیز تقاضا داریم که به میزان توان خود مطلبی در خصوص لزوم طرح بحث های "اقتصاد قرآنی" در مهم ترین و پرتعداد ترین تریبون دینی کشور، در وبلاگ خود منتشر کرده تا از اندک اندک این مطالب در کنار هم موجی پدید آمده و به گوش تئوریسین های اقتصادلیبرال در کشور برسد تا بلکه قدمی در راستای زدودن مظلومیت و مهجوریت از قرآن برداشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نظریه های تولید شده ی اقتصاد اسلامی، می توانید به وب سایت http://www.kadamaei.ir/ و همچنین وب سایت http://reba.ir/ مراجعه نمایید. « ما تا به امروز می بایست مدل بومی اقتصاد را به دنیا عرضه می کردیم. ما باید هم کارآمدی در جهت رشد رونق اقتصاد، هم کارآمدی در جهت تأمین عدالت را به دنیا نشان میدادیم.» بیانات رهبری - 85 (دیدار با دست اندرکاران اصل 44) و تا به امروز هنوز...